Wycieczka do Niepublicznego Przedszkola nr 3

ostatnio edytowane: 2014-10-08 14:17:37

Dnia 16 stycznia nasi uczniowie, na zaproszenie Pani dyrektor Magdaleny Pawłowskiej, mieli okazję wspólnie z przedszkolakami oglądać przedstawienie „Strachy z szafy”. Objazdowa grupa teatralna wystawiła barwny spektakl, na którym wszyscy świetnie się bawili.

Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili dzieciom, jak można z uśmiechem na ustach pozbyć się lęków, wziąć strach na wesoło, poznać „zaklęcia odpędzające strachy”. Dzieci miały też okazję wzbogacić i poszerzyć wiedzę z zakresu edukacji teatralnej.

Uczniowie uczestnicząc w przedstawieniu, nie tylko dobrze się bawią, lecz także dorastają do roli widza i odbiorcy sztuki. Wychowanie przez teatr rozwija u dzieci umiejętność przeżywania, kształtuje wrażliwość estetyczną, postawy moralne i ogólną kulturę. Sztuka teatralna uczy życiowej mądrości i jednocześnie bawi małego widza.