Bohater ON

ostatnio edytowane: 2021-10-22 13:09:47
BohaterOn to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Uczniowie z klasy VII b, pod opieką koordynatora przystąpili do realizacji projektu, zgłębili tematykę Powstania Warszawskiego i losów Powstańców, poznali relacje z tamtych wydarzeń, zapoznali się z biogramami żyjących świadków, a owocem tych działań był plakat wykonany według własnego pomysłu uczniów.