Poczytaj mi przyjacielu

ostatnio edytowane: 2014-10-08 14:29:32

W środę 23 października, w ramach akcji „Poczytaj mi przyjacielu", Katarzyna Bolechowska czytała dzieciom bajkę.
W październiku przystąpiliśmy do programu „Czytające Szkoły", mającego na celu wyrabianie u dzieci postawy czytelniczej, niosącej za sobą wiele korzyści, które zapewne zaowocują w przyszłości. Głośne czytanie w naszej szkole pełni też rolę terapeutyczną. Codzienne czytanie dzieciom po 10 minut, sprawia im dużo radości, umila każdy dzień pobytu w szkole - komentuje nauczycielka Aneta Woźniak.
„Mądra szkoła czyta dzieciom" - to kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom". Nasza akcja „Poczytaj mi przyjacielu" pozyskała wielu zwolenników wśród rodziców. Pięknie przeczytana bajka bardzo podobała się dzieciom. Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach plastycznych i wykonały własną „złotą rybkę". Wszyscy bawili się doskonale -jest to dowód na to, że czytanie nie musi być nudne. A bajki czytane przez rodziców sprawiają dzieciom ogromną radość i przyjemność - podsumowuje nauczycielka Danuta Niezborała.