Konkurs "Kropelka do kropelki"

ostatnio edytowane: 2014-11-24 12:01:24

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu pod nazwą „Kropelka do kropelki” zorganizowanego przez Wydawnictwo M&M Consulting, przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Zakres tematyczny konkursu dotyczy ochrony wód i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi, w szczególności: definicji wody, stanów skupienia, znaczenia wody dla środowiska naturalnego i człowieka, zasobów wody w Polsce i na świecie, sposobów ochrony wody, oraz racjonalnej gospodarki wody na co dzień.
W poniedziałek 17 listopada nasi nauczyciele przygotowali prezentację multimedialną mającą na celu pobudzenie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wodnymi.
Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych, wykonali również szereg ciekawych doświadczeń związanych z tematyką konkursu.
Na koniec zajęć własnoręcznie wykonali prace plastyczne – krople wody.
Rozstrzygnięcie konkursu niebawem, oczywiście liczymy na wysoką pozycję.