Projekty i programy

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Chodzieży realizuje projekt  „SPINka – Szkoła – Przyszłość – Innowacja – Nauczyciele – kompetencje - aktywność” ( nr projektu RPWP.08.01.02-30- współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowanego   w ramach Poddziałania 8.1.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Zajęcia pozalekcyjne

Pierwszy dzień wiosny na sportowo.

Zajęcia pozalekcyjne

Podchody – czy znasz leśne zwierzęta? to kolejna odsłona realizowanej przez nas akcji "Szkoła w Ruchu".

Zajęcia pozalekcyjne

13 marca 2014 roku odbyły sie zajęcia pozalekcyjne na terenie placu zbaw przy pływalni Delfin.

Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne

28 lutego 2014 roku odbyła sie lekcja wychowania fizycznego, której celem było m.in. doskonalenie poczucia równowagi, rozwijanie umiejętności poruszania się w takt muzyki.

Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne

20 stycznia 2014 roku odbyła sie lekcja wychowania fizycznego. Podczas lekcji wykorzystano elementy metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne

7 stycznia 2014 roku odbyła się lekcja wychowania fizycznego prowadzona metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne

3 stycznia 2014 roku odbyła się lekcja wychowania fizycznego łącząca ruch z dobrą zabawą.

Zajęcia pozalekcyjne

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej" Szkoła w Ruchu" odbyły się zajęcia pozalekcyjne. Dzieci miały okazję poprawić sprawność fizyczną, poprzez zabawę doskonalić umiejętności łapania piłki i rzutu piłką do celu.

Zajęcia pozalekcyjne

Dzieci miały okazję uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach sportowych poprawiających m.in. zmysł równowagi. Wszyscy dobrze się bawili pokonując tor przeszkód składający się z kolorowych kształtek rehabilitacyjnych, rozłożonych na podłodze woreczków, gumowych grzybków oraz kręgil.

Aktywny dzień Babci i Dziadka

Dnia 22 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień: „Aktywny Dzień Babci i Dziadka”.

Podczas uroczystości babcie oraz dziadkowie mogli podziwiać talenty muzyczne oraz umiejętności taneczne swoich wnuków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i najpiękniej jak tylko umieli wyrażali swoją miłość, szacunek i przywiązanie.

Następnie zaprosiliśmy naszych gości do aktywnego udziału w licznie przygotowanych konkursach. Taniec na gazetach, „gorące krzesła”, „czarodziejska kula” to tylko część zajęć, za udział w których wręczyliśmy dyplomy „Super Babci i Super Dziadka”.

Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały wspólnie „Sto lat”. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych przez dzieci prezentów.

Uroczystość uwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.