Powitanie wiosny

ostatnio edytowane: 2015-03-21 17:22:13

Marzec to miesiąc szczególnie radosny, bowiem przyroda budzi się do życia.         Aby sprawdzić, czy rzeczywiście las już nie śpi, czy wiosna zawitała  w jego progi,  19 marca wybraliśmy się z Marzanną i gaikiem na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda nam dopisała, a las mienił się pełną barwą ciepłych wiosennych kolorów, mogliśmy więc spacerować i obserwować naturalny świat roślin i zwierząt.

Po leśnych dróżkach oprowadzała nas pani leśnik - Magdalena Szrama, która przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt. Pokazała nam w jaki sposób można określić wiek drzewa, jak zmierzyć jego wysokość. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Uczniowie dowiedzieli się też,  w jaki sposób należy chronić przyrodę, jak poruszać się po lesie i kto opiekuje się lasem. Na koniec wspólnie ułożyliśmy przygotowane przez panią leśnik puzzle przedstawiające leśne zwierzęta oraz otrzymaliśmy kolorowe znaczki. Po posiłku na łonie natury, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Podanin, a zwłaszcza Pani Magdalenie Szrama za okazaną pomoc w zorganizowaniu wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u naszych uczniów.