EEG Biofeedback

ostatnio edytowane: 2015-06-01 10:32:57

Od maja nasi uczniowie korzystają z nowej formy terapii - EEG Biofeedback. Jest to metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania naszego mózgu. Polega ona na nauczeniu mózgu samokontroli za pomocą modyfikacji fal mózgowych. EEG Biofeedback jest bezinwazyjną formą neurorehabilitacji, łączącą w sobie elementy psycho- i neurofizjoterapii. Stosując biofeedback, czyli biologiczne sprzężenie zwrotne, możemy polepszyć czynność bioelektryczną mózgu, poprzez podawanie bezpośrednich informacji zwrotnych. Celem treningu EEG Biofeedback jest osiągnięcie takiego stanu mózgu, aby wytworzyć utrwalony odpowiedni wzorzec reagowania, czyli tak zoptymalizować pracę mózgu, by przy jednoczesnej relaksacji posiadać umiejętność pełnej koncentracji.
Nasza szkoła posiada nowoczesny aparat do terapii EEG Biofeedback firmy „Elmiko” wraz z modułem do analizy QEEG. Natomiast terapię prowadzi certyfikowany terapeuta.