Święto dyni

ostatnio edytowane: 2015-11-03 17:37:44

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Uczniowie na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszej szkole niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. Jest to bardzo zdrowe, urodziwe i wdzięczne do pracy warzywo - o czym przekonali się nasi uczniowie w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród uczniów ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W czasie obchodów dyniowego święta nie mogło zabraknąć zajęć podczas, których uczniowie wraz z nauczycielami i opiekunami tworzyli lampiony z dyni, które później zdobiły salę lekcyjną. W trakcie wykonywania lampionów uczniowie oddzielali pestki od miąższu, które po wysuszeniu smakowali. Atrakcją dla uczniów był również konkurs na Najśmieszniejszą Głowę Dyniową. Wszystkie prace konkursowe można było podziwiać na szkolnym holu. W dowód uznania, każdy uczestnik dyniowego konkursu otrzymał podziękowania, pamiątkowy dyplom oraz upominek. W tym dniu nie zabrakło również wielu zabaw tanecznych, poznawczych oraz ruchowych z dynią w roli głównej. To wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa a przede wszystkim pozwoliło nam przeżyć wspaniałą wspólną zabawę.