Zwierzęta małe i duże

ostatnio edytowane: 2015-11-24 18:01:30

23 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do sklepu zoologicznego AKARA w Chodzieży w ramach podsumowania cyklu zajęć „Zwierzęta małe i duże.” Celem wyjścia była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja zwierząt domowych, zapoznanie z akcesoriami potrzebnymi do ich pielęgnacji oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Na miejscu czekał na nas Pan Piotr, który pokazał dzieciom żółwie, koty, jeża, królika, świnkę morską, papugi oraz rybki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali, dotykali, głaskali zwierzęta. Mieli okazję zobaczyć różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco.