Bożonarodzeniowe pocztówki

ostatnio edytowane: 2015-12-14 19:07:09

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas składania sobie życzeń oraz wysyłania świątecznych pocztówek. Podczas zajęć z cyklu „Świąteczne pocztówki” uczniowie klasy Ib i IIb samodzielnie przygotowali bożonarodzeniowe kartki dla swoich rodziców. Gdy kartki były już gotowe uczniowie wybrali się na pocztę, gdzie między innymi poznali pracę listonosza, wygląd skrzynki pocztowej, świątecznych pocztówek oraz dowiedzieli się co jest potrzebne, aby wysłać list. Każdy z nich miał za zadanie samodzielnie kupić znaczek pocztowy, przykleić go na kopercie oraz wrzucić kopertę do skrzynki. Podczas powrotu do szkoły uczniowie wstąpili do pobliskiego parku, aby rozwiesić dla ptaków „knedle” z orzechami. Dzięki temu nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą pomóc ptakom przetrwać zimę.

więcej na facebooku (link)