Zajęcia otwarte

ostatnio edytowane: 2015-12-14 19:14:38

11 grudnia w klasie Ib i IIb odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu rodzice mogli zobaczyć jak w szkole funkcjonują ich dzieci. Tematem przewodnim zajęć był „Zimowy krajobraz.” Na początku uczniowie uczestniczyli w „Porannym kręgu – metodzie stymulacji polisensorycznej według pór roku.” Uczniowie poznali „zimę” za pomocą zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, węchu oraz smaku. Głównym celem metody jest budowanie wzajemnego zaufania oraz komunikacji poprzez dostarczenie określonej ilości bodźców sensorycznych pobudzających zmysły do działania. Uczniowie zagrali również na instrumentach perkusyjnych do piosenki „Orkiestra” Małgorzaty Wojtkowiak. Na zakończenie każdy z nich wykonał pracę plastyczną „Zimowy krajobraz” z wykorzystaniem metody - Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.

więcej na facebooku (link)