Dzień pieczonego ziemniaka

ostatnio edytowane: 2016-10-19 11:23:43

21 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzień rozpoczął się prezentacją multimedialną dotyczącą Święta. Dzieci przypominały sobie jak rośnie ziemniak, kiedy się go zbiera, a także jakie potrawy wykonuje się z ziemniaka. Okazało się, że uczniowie najbardziej lubią placki ziemniaczane, kopytka  i oczywiście frytki.

Następnie wszyscy pojechali do ,,Drewutni’’ , gdzie przy wspólnym ognisku spróbowali pieczonego ziemniaka. Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych takich jak: przenoszenie ziemniaka na łyżce, bieg po ziemniaka, szukanie ukrytego ziemniaka oraz zabawach ruchowych. Dzieci z radością bawiły się również na placu zabaw. Zadowolone i szczęśliwe wróciły do szkoły.

więcej na facebooku (link)