ostatnio edytowane: 2022-11-03 13:33:11
28 października odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” dla uczniów klas pierwszych. Naszą szkołę odwiedziła pani Elżbieta Habet, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży. Pani Ela opowiedziała nam jak dbać o książki i jak z nich korzystać, przeczytała bajkę …., a następnie pasowała pierwszoklasistów na czytelników. Z okazji „Pasowania na czytelnika” pierwszoklasiści otrzymali Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała Książka - Wielki Człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Na Wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci „Pierwsze abecadło” oraz broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.
Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Habet za wspólną przygodę, rozbudzanie niekończącej się pasji czytania, zdobywania wiedzy oraz poszerzania horyzontów.