Warsztaty Logopedyczne

ostatnio edytowane: 2014-10-08 14:27:16

Mowa odgrywa ważną rolę w kontaktach z innymi ludźmi. Prawidłowy rozwój mowy dziecka wpływa na kształtowanie się jego osobowości. Dzięki rozumieniu mowy dziecko poznaje otaczający świat, dzięki umiejętności mówienia jest w stanie wyrazić swoje uczucia i spostrzeżenia.

W trosce o dbałość prawidłowej mowy naszych uczniów, 26 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców i ich pociech.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez wieloletniego pracownika Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chodzieży , panią Mirosławę Kaczanowicz, usprawniano motorykę narządów artykulacyjnych, doskonalono koordynację ruchów narządów mowy. Uczniowie wykonali szereg ćwiczeń oddechowych, wpływających na wydłużenie fazy wydechowej oraz wzmocnienie i wykorzystanie siły mięśni oddechowych. Uczniowie bawili się także w zabawy ortofoniczne, fonacyjne i artykulacyjne. Podczas wszystkich ćwiczeniach i zabawach asystowali uczniom ich rodzice. Wszyscy uczestnicy spotkania, z chęcią i zaciekawieniem uczestniczyli w ciekawych zmaganiach logopedycznych, a mury szkoły opuścili z pewnością bogatsi w wiedzę z zakresu logopedii.

Woźniak D. Niezborała